1

Temat: Metody nauki angielskiego

Witajcie. Mam do was pewną prośbę dotyczącą metod uczenia się języków obcych, a dokładnie języka angielskiego. Przeszperałem już chyba cały internet i na każdej stronie piszą co innego dlatego chciałbym zasięgnąć informacji od osób obeznanych w tym temacie i osób, które przygotowywały się do egzaminów językowych. Za niecały rok chciałbym przystąpić do egzaminu Cambridge English First, a chcę się przygotować naprawdę solidnie ucząc się efektywnie. Materiały do nauki mam. Jak przykładowo mógłbym rozwijać Listening/Speaking bo z tym obawiam się będzie najwięcej pracy.

2

Odp: Metody nauki angielskiego

Cześć. Mam certyfikat FCE więc podpowiem Ci co było mi pomocne. Poszerz swoje słownictwo i używaj zwrotów idiomatycznych czyli tak zwanych idiomów. Im szerszego zakresu słownictwa angielskich zwrotów się uczysz, tym łatwiej będzie tobie opanować znajomość języka angielskiego. Poza tym spędzanie czasu z rodowitymi Anglikami pomoże Ci ćwiczyć słownictwo i zwroty w sposób naturalny. Choć czytanie, oglądanie telewizji i słuchanie angielskiego z wiadomości jest również korzystna to warto dywersyfikować źródła informacji. Kiedy już nauczysz się nowego słowa lub wyrażenia, należy dołożyć starań, aby wykorzystać je w jednym zdaniu - jest to najlepszy sposób, aby dobrze go zapamiętać. Z idiomami jak i frazalami miałem sporo problemów gdy szykowałem się do egzaminu Cambridge English FCE ale to obrałem za cel bo wiedziałem, że są bardzo istotnym elementem języka angielskiego. Innym sposobem wdrożenia nowych słów do pamięci jest rozklejenie etykiet dotyczących życia codziennego w całym domu lub mieszkaniu. Wtedy za każdym razem gdy korzystasz z czajnika lub spoglądasz w lustro, zobaczysz słowo angielskie tych elementów i będziesz kojarzyć słowo/zwrot z tą rzeczą. Warto również założyć zeszyt zwrotów idiomatycznych, jakich native speaker'zy wykorzystują cały czas. Niektóre przykłady to "it's raining cats and dogs" (pada intensywnie), żeby być na "cloud nine" (być bardzo szczęśliwym) lub mówiąc coś jest "piece of cake" (gdy coś jest bardzo łatwe). Używanie tego rodzaju zwrotów w rozmowie przyniesie twój poziom języka angielskiego na wyższy.

3

Odp: Metody nauki angielskiego

Witam kolegę. Uczestnicz w zajęciach lub dyskusjach w grupie językowej. Innym doskonałym sposobem, aby dodać większy impakt z języka angielskiego do swojej cotygodniowej rutyny jest, aby zarejestrować się na zajęcia grup dyskusyjnych. Uczestnicząc w zajęciach w angielskiej klasie to świetny sposób, aby skupić się na niektórych z bardziej formalnych aspektów mówienia po angielsku. Klasa nauczy Cię gramatycznie poprawnego sposobu mówienia - który zawiera odpowiednią strukturę zdania i koniugacje czasowników i generalnie będzie stanowić bardzo usystematyzowane podejście do nauki języków obcych. Gdy przygotowywałam się do egzaminu FCE (podobnie jak kolega wyżej) o którym możesz poczytać na https://fce.pl to chodziłam do British Council. Uczestniczenie w zajęciach w grupach dyskusyjnych jest bardziej nieformalnym i zrelaksowanym sposobem nauki języka angielskiego, w którym nacisk kładzie się bardziej na komunikację i budowanie relacji niż na mówienie "prawidłowo" po angielsku. Mówiąc po angielsku w takiej grupie może pomóc stać się Tobie poczuć się bardziej komfortowo z mówieniem w obecności innych ludzi. Oba te tryby nauki języków mają swoje wady i zalety, więc najlepiej połączyć jedno z drugim o ile jest to możliwe!