Temat: Domy szkieletowe – wasze opinie.

Co wiecie na temat domów szkieletowych? Czy taka inwestycja się opłaca? Mi się kojarzą przede wszystkim gdzieś z Ameryką, nie z Polską… Czy u nas technologie szkieletowe są rozsądne? Zapraszam do dyskusji. Najchętniej tych, którzy mieli okazję przekonać się jak to wszystko wygląda w praktyce, zbudowali sobie coś takiego albo ktoś kogo znają ma podobny dom…

2

Odp: Domy szkieletowe – wasze opinie.

Są rozsądne, bo są teraz naprawdę dobrze opracowane. Uważam, że domy szkieletowe są świetną alternatywą dla tradycyjnego budownictwa. Są równie bardzo wytrzymałe, ale mniej kosztują – i w budowie, i w użytkowaniu. Orientuję się trochę, bo kupiliśmy sobie działkę na obrzeżach miasta, gdzie w ostatnim czasie buduje się wiele osób i korzystają z różnych firm i technologii i sobie porównujemy.;) my wybraliśmy właśnie taką wizję szkieletową.

3

ja myślę, że domy w technologii szkieletowej z drewna są naprawdę fajne i sprawdzają się w naszym środowisku. Moja siostra wybudowała sobie taki dom i jest bardzo ładny, zawsze jest w nim idealna temperatura.;) Poza tym słyszałam, że kiedy decydujesz się na technologię szkieletową to możesz bardziej zaszaleć, bo drewno jest bardzo elastyczne w obróbce. Jak pierwszy raz usłyszałam o drewnie to skojarzyłam z korniki, ale podobno pozyskują to w taki sposób, że materiał jest bardzo wytrzymały.;)

4

dla mnie w technologii szkieletowej najbardziej liczy się to, że jest taka szybka i niedroga, a wcale nie odbija się to na jakości. Po prostu można trochę zaoszczędzić, a efekt jest i estetyczny, i ekonomiczny. Mogę polecić każdemu.;)